- Home
- Nieuwsbrief
- Consumenten
- September 2011
- Laten isoleren met lage btw
Laten isoleren met lage btw
Misschien was het verwarrend, al die veranderingen in kortings- en subsidieregelingen voor energiebesparing. Maar één ding staat overeind: het lage btw-tarief om een woning te laten isoleren blijft onveranderd.
Sinds 1 juli 2009 mag een bedrijf dat de vloeren, muren of daken van een woning isoleert een laag tarief rekenen op de btw over arbeid. Het gaat om 6 in plaats van 19 procent en dat scheelt in de kosten. Als de kosten voor materialen zoals glaswol, steenwol of piepschuim minder zijn dan de helft van de totale kosten, vallen die óók onder het lage btw-tarief.
Voorwaarden lagere btw
De woning moet wel minimaal twee jaar oud zijn, zegt de Belastingdienst. Daarnaast moet de warmteweerstand van dak, gevel of vloer na isolatie (de Rc) minimaal 2,5 zijn, zoals het Bouwbesluit voorschrijft. De lage btw geldt niet voor dubbel glas.
Door de lage btw is het laten isoleren van een huis aantrekkelijker. Zodra de verwarming aan gaat in oktober, zal de energierekening lager zijn. Investeren in het eigen huis verhoogt de waarde, maar ook het comfort.
