- Home
- Nieuwsbrief
- Professionals
- Oktober 2011
- Bezuinigingen Milieu Centraal
Bezuinigingen Milieu Centraal
Milieu, energie en duurzaamheid; het leeft en bruist rond deze onderwerpen! Helaas niet overal. De Rijksoverheid tempert haar ambities op dit vlak en dat heeft gevolgen voor ons.
Consumenten zijn actief op zoek naar informatie en staan open voor praktische adviezen; wat kan je zelf doen aan milieu- en energiebesparing? Bedrijven zien duurzaamheid als een uitdaging om nieuwe en innovatieve producten of diensten te leveren. We zien en ontmoeten het enthousiasme dagelijks om ons heen. Er is geen twijfel dat onze voorlichting effectief is en resultaten boekt, er is alleen geen geld meer voor beschikbaar.
Begroting gehalveerd
Milieu Centraal ontvangt van diverse ministeries een bijdrage. Het Ministerie van Economische zaken, Landbouw en Innovatie heeft met ingang van 2012 haar vaste bijdrage stopgezet. De ministeries van Infrastructuur en Milieu en van Binnenlandse zaken/Wonen blijven in 2012 wel bijdragen aan Milieu Centraal, maar de omvang daarvan zal kleiner zijn dan in voorgaande jaren. Dit alles betekent dat onze begroting in twee jaar tijd bijna gehalveerd is. En dat betekent een grote verandering voor de organisatie en voor de medewerkers.
Informatieservice sluit per 1 januari
Milieu Centraal kan niet anders dan mensen ontslaan en diensten stopzetten. Met minder mensen hetzelfde werk blijven doen is onmogelijk, dat betekent dus keuzes maken in onze thema's en onze dienstverlening. Onze Informatieservice zal daarom per 1 januari 2012 sluiten, wij zullen minder consumentenonderzoek kunnen doen, er zal minder tijd zijn voor het beantwoorden van mediavragen en het ondersteunen van andere organisaties. Niet alles zal meer 'gratis' kunnen zijn, er zal er meer en meer betaald moeten worden voor de activiteiten die wij samen met onze partners uitvoeren.
Nieuwe vormen van financiering gezocht
Voor Milieu Centraal wordt 2012 dan ook een spannend jaar, want we zullen met elkaar moeten bewijzen dat het mogelijk is om nieuwe vormen van financiering te vinden voor het uitvoeren van onze kerntaak: de vraagbaak zijn voor consumenten als het gaat om energie en milieu.
Misschien heeft u een geweldig idee, of ziet u mogelijkheden voor een mooie samenwerking met ons en anderen. We staan daar zeer voor open! Graag werken we samen met u in 2012 en daarna verder aan die prachtige missie; consumenten ondersteunen in het maken van duurzame keuzes. Aarzelt u niet contact op te nemen!
Ed Nijpels, voorzitter
Vera Dalm, directeur
